Prijavi problem

Галерии

Во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2016“ се одржа традиционалниот натпревар по „Брзо пиење на кригла точено пиво“ Професионалната велосипедска трка „Трофеј Илинден 2016“ се возеше низ Општина Илинден Шаховскиот турнир го освои Оливер Органџиев
Со „Стихови за душата“ крунисана 17-та Литературна манифестација „Илинден 2016“ Се одржа 17-то традиционално Литературно матине за деца Поетска средба во Домот на култура „Илинден“
Изграден нов дел од градинката „Гоце Делчев“ која сега има капацитет за згрижување на 400 деца Промовирана Антологија на македонската поезија за деца „Сончево огледало“, од Раде Силјан Одбежанни 80 години од раѓањето на современите македонски писатели Оливера Николова, Иван Чаповски и Михаил Ренџов
Промовирани книги на тројца млади автори во рамките на Литературната манифестација „Илинден 2016“ Отворена 17-та Литературна манифестација „Илинден 2016“ Галерија-Изложба на Васко Ташковски во Домот на култура „Илинден“
Во спортски дух одбележан патрониот празник на ООУ „Гоце Делчев“ Подарени 30.000 книги во рамките на Манифестацијата „Подарете книга за Велигденско јајце“, во Општина Илинден Одбележана 15-ет годишнината од смртта на припадникот на безбедносните сили, Роберт Петковски
Со традиционалната Априлијада одбележан Светскиот ден на шегата

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

ИНВЕСТИЦИСКИТЕ ПАТИШТА ВОДАТ КОН ОПШТИНА ИЛИНДЕН
ilinden.gov.mk © 2013