Prijavi problem

Галерии

Прогласени најдобрите фудбалери и кошаркари во Општина Илинден Свечено одбележан Денот на Општината „Илинден 2-ри Август” Фолклорен концерт по повод денот на Општина Илинден
Професионална велосипедска трка на Спортскиот викенд „Трофеј Илинден 2013“ Прогласени најдобрите учесници во штафетната трка Во тек градежните активности на повеќенамеснкото игралиште во Илинден
Издадено 2.500 решение за легализација во Општина Илинден АКТИВНОСТИ НА ОПШТИНА ИЛИНДЕН ВО ОБЛАСТА НА СОЦИЈАЛНАТА ПОЛИТИКА Одржана втората форумска сесија во Општина Илинден
Одржан Форум за Локален економски развој на Општина Илинден 8-ма година по ред Бесплатни курсеви во рамките на Културно едукативен центар “Илинден“ Одржана прва форумска сесија од Проектот „Форуми во заедницата“
Завршна приредба во градинката „Гоце Делчев“ Поетски митинг „Ветерот донесе убаво време“ во Општина Илинден Успешно реализирано 14-то Литературно матине за деца во Општина Илинден
Промовирана книгата „ВМРО 1893-1903 Поглед низ документи“ на Ванчо Ѓорѓиев

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Со концертот на групата NEXT TIME - одбележан денот на општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013