Prijavi problem

Галерии

Почна 7-та традиционална манифестација „Подарете книга за Велигденско јајце - симбол на Христовото Воскресение“ ОУ „Гоце Делчев“ го одбележа патрониот празник Прогласени најдобрите пинг-понгари во Република Македонија
Одбележана 12-ет годишнината од трагичната смрт на припадникот на безбедносните сили Роберт Петковски Учениците од ОУ„Браќа Миладиновци“ во посета на Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов Дечињата од градинката „Гоце Делчев“ дел од детската емисија „Сказноград“
Со маски од омилените ликови децата од Општина Илинден го одбележаа Денот на шегата Успешно реализиран првиот пинг-понг турнир во Општина Илинден Отворен третиот клуб на пензионери во Општина Илинден
Црвени рози за жените од Општина Илинден од градоначалникот Жика Стојановски по повод 8-ми Март Oсмомартовски концерт за паметење во Домот на култура „Илинден“ Женската екипа на ОУ „Браќа Миладиновци“ најдобра во футсал
Учениците масовно ги посетуваат бесплатните курсеви што ги организира Општина Илинден ФОТО: Прва симултанка во шах во Општина Илинден ФОТО: Одбојкарите на ОУ „Гоце Делчев“ најдобри во Општината
Наградени најдобрите творби на тема „Училишта без насилство“

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013