Prijavi problem

Галерии

Малите коледарчиња беа на коледе кај градоначалникот Стојановски Новогодишна забава за учениците што ги посетуваат бесплатните курсеви во рамките на КЕЦ „Илинден“ НОВОГОДИШЕН КОНЦЕРТ ВО ДОМОТ НА КУЛТУРА „ИЛИНДЕН“
Учениците од ОУ „Браќа Миладиновци“ имаа „Божикна ужинка“ со сопругата и ќерката на американскиот амбасадор Волерс Во Домот на култура „Илинден“ успешно реализиран 29-от државен пожарникарски квиз PHOTO: Diplomats planted trees in Mrshevci
Дипломатскиот кор се вклучи во акцијата „Ден на дрвото-засади ја својата иднина“ Отворена канцеларијата на Агенцијата за вработување во Општина Илинден Свечено пуштено во употреба повеќенаменско игралиште во нас.Илинден
Општина Илинден домаќин на државното првенство во пинг-понг за средни училишта Буџетски форуми во 12-те населени места во Општина Илинден Прогласени победниците на Конкурсот за избор на најдобра фотографија со мотиви од Општина Илинден
Ilinden asphalted the street “26″ Асфалтирана улицата „26“ во населба Илинден Одбележан 34-от патронен празник на ОУ „Ристо Крле“
Промоција на најновиот роман на Горјан Петревски „Јавачот на божилак“

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Со концертот на групата NEXT TIME - одбележан денот на општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013