Prijavi problem

Галерии

Во училиштата одбележан денот на планетата Земја Со чиста зелена површина дечињата од Детска градинка „Гоце Делчев”го одбележаа денот на планетата Земја Со 9-та Манифестација „Подарете книга за Велигденско јајце - симбол на Христовото Воскресение“ обезбедени 2.000 нови книги
Со 10-та традиционална Априлијада одбележан Светскиот ден на шегата Културно уметничка манифестација во Дом на култура „Илинден“ По повод светскиот Ден на водата дечињата од градинката „Гоце Делчев“ во посета на градоначалникот Жика Стојановски и ЈКП „Водовод“
Во Спортската сала „Гоце Делчев“ се одржа државниот натпревар во таеквондо Во Домот на култура „Илинден“ презентирани новите урбанистички планови за Илинден и Марино Менаџерскиот тим на Кемет електроникс им одржа предавања на средношколците од „Илинден“
Се одржа традиционалниот фолклорен концерт по повод 8-ми Март Свети Трифун одбележан со закројување на лозјата и избор на најдобро домашно произведено вино во Општина Илинден Хуманитарна помош од Општина Илинден за настраданите во поплавените подрачја
Свечено одбележан 6-от патронен празник на градинката „Гоце Делчев“ Со настап на Борис Трајанов отворена изложбата на академискиот сликар Новица Трајковски Македонија без отпад 2014“ во Општина Илинден низ фотографии
Во соработка со УСАИД реновирано најголемото основно училиште во Општина Илинден

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Со концертот на групата NEXT TIME - одбележан денот на општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013