Prijavi problem

Галерии

Со богата приредба одбележан патрониот празник на ОУ „Ристо Крле“ Успешно реализирана акцијата „Македонија без отпад 2015“ на подрачјето на Општина Илинден Бобан Таневски го освои Тенискиот турнир
Кошаркарите на Кадино најдобри на кошаркарскиот турнир Велосипедската трка „Трофеј Илинден 2015“ се возеше низ Општина Илинден Се одржа традиционалната рекреативна велосипедска трка во должина од 5 километри
Пред бројна публика се одржаа натпреварите во штафетно трчање во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2015“ Јован Стојанов најдобар на шаховскиот турнир во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2015“ Натпревар по „Брзо пиење на кригла точено пиво“ во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2015“
ОУ „Браќа Миладиновци“ свечено го одбележа патрониот празник Под мотото „Што сакам да бидам“ се одржа завршната приредба во градинката „Гоце Делчев“ „Стихови за душата“ за сите генерации на Поетскиот митинг во Домот на култура „Илинден“
Во Домот на култура „Илинден“ се одржа 16-то Литературно матине за деца Промовирана Антологија „Светиот пат“ на Раде Силјан Најмладите се сретнаа со писателот Велко Неделковски, во рамките на Литературната манифестација „Илинден 2015“
Со поезијата „Од изгрев до залез“ од Стојан Тарапуза почна литературната манифестација „Илинден 2015“

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Инвестициските патишта водат кон општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013