Prijavi problem

Галерии

Разубавување на Општината по повод почетокот на пролетта и Денот на екологијата Во Домот на култура „Илинден“ отворена изложба на фотографии од Унгарија Се одржа втората „Етно–Вешта жена“ во Општина Илинден со која продолжи негувањето на етно вредностите на македонската кујна
Жителите на Општина Илинден масовно се вклучија во празнувањето на Водици Малите коледарчиња беа на коледе кај градоначалникот Стојановски Новогодишна забава за учениците што ги посетуваат бесплатните курсеви во рамките на КЕЦ „Илинден“
НОВОГОДИШЕН КОНЦЕРТ ВО ДОМОТ НА КУЛТУРА „ИЛИНДЕН“ Учениците од ОУ „Браќа Миладиновци“ имаа „Божикна ужинка“ со сопругата и ќерката на американскиот амбасадор Волерс Во Домот на култура „Илинден“ успешно реализиран 29-от државен пожарникарски квиз
PHOTO: Diplomats planted trees in Mrshevci Дипломатскиот кор се вклучи во акцијата „Ден на дрвото-засади ја својата иднина“ Отворена канцеларијата на Агенцијата за вработување во Општина Илинден
Свечено пуштено во употреба повеќенаменско игралиште во нас.Илинден Општина Илинден домаќин на државното првенство во пинг-понг за средни училишта Буџетски форуми во 12-те населени места во Општина Илинден
Прогласени победниците на Конкурсот за избор на најдобра фотографија со мотиви од Општина Илинден

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

ИНВЕСТИЦИСКИТЕ ПАТИШТА ВОДАТ КОН ОПШТИНА ИЛИНДЕН
ilinden.gov.mk © 2013