Prijavi problem

Галерии

Масовно и во празнична атмосфера одбележано Богојавление-Водици Отоврена изложба под наслов „Денот на стрелецот“ Одржан третиот по ред младински ракометен турнир во Општина Илинден
Одбележан Денот на македонската револуционерна борба - букети цвеќе пред споменикот на војводата Васил Аџаларски Со концерт на КУД „Дрежник“ од Хрватска, продолжува успешната соработка меѓу збратимените општини Илинден и Решетари Во Домот на култура „Илинден“ отворена изложба на слики во рамките на проектот „Уметничка меѓународна група со пријателите“
Со настап на групата Некст Тајм Општина Илинден го одбележа патрониот празник "Илинден 2-ри Август“ Тенискиот турнир го освои Стефан Милошевиќ Турнирот во баскет го освои екипата на Кадино
Атлетика - На пешачко-рекреативната патека Марино-Кадино се тркаа 300 ученици и младинци „Трофеј Илинден 2019“ се возеше низ Општина Илинден Се одигра ревијален фудбалски натпревар меѓу екипите на Кадино и Пелистер
Рекреативната велосипедска трка во должина од 5 километри Зоран Танчев го освои силниот шаховски турнир во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“ Отворена изложба на Снежана Колевска по повод Денот на Општина Илинден
Отворена изложба на словенечката сликарка Аленка Герлович

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Граѓаните на општина Илилнден активно вклучени во креирањето на буџетот за 2020 година
ilinden.gov.mk © 2013