Prijavi problem

ПОКАНА за одбележување на патрониот празник „Илинден 2-ри Август“

Published on: 24.07.2019 - 09:16

Почитувани,

 

По повод националниот празник на македонскиот народ и патрониот празник на Општина Илинден "Илинден 2-ри Август“,  Ве покануваме на пригодна свеченост на ден 28.07.2019 година (недела) со почеток во 20:30 часот, во амфитеатарот на паркот „Галерија на отворено“, пред Домот на култура „Илинден“, во населба Илинден.

Одбележувањето на Денот на Општината ќе биде збогатено со настап на групата Некст Тајм.

Ќе ни претставува особено задоволство ако и Вие со Вашето присуство ја збогатите свеченоста и сите заедно да го прославиме националниот празник на македонскиот народ и Денот на Општина Илинден, „Илинден 2-ри Август“.

 

 

 

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

More information about formatting options

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013