Prijavi problem

Меѓународен ракометен турнир „Илинден“ во спортската сала “Гоце Делчев“

Published on: 19.12.2018 - 12:24

Од 21-ви (петок) до 23-ти декември (недела), во спортската сала “Гоце Делчев“, во организација на ракометниот клуб „Илинден“, со поддршка на Општина Илинден, ќе се одржи меѓународен ракометен турнир. На овој турнир во младински категории што се одржува по втор пат ќе настапат 20 екипи - 13 екипи во генерацијата 2002/2003 и 7 екипи во генерацијата 2006/2007.  

Според организаторите, на турнирот во спортската сала “Гоце Делчев“ ќе учествуваат над 400 ракометари.

Свеченото отворање на турнирот, чиј покровител е градоначалникот на Општина Илинден, Жика Стојановски, e закажано за 21-ви декември (петок), со почеток во 15:40 часот.

 

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

More information about formatting options

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Заврши литературната манифестација Илинден 2019
ilinden.gov.mk © 2013