Prijavi problem

Државен натпревар во таеквондо се одржа во Општина Илинден

Published on: 26.11.2018 - 16:02

Под покровителство на Општина Илиден, а во организација на таеквондо клубот „Илинден“, во Спортската сала „Гоце Делчев“ во Општина Илинден се одржа третиот по ред традиционален турнир во таеквондо „Илинден Опен“. Посакувајќи им добредојде и многу успех на спортистите, турнирот официјално го отвори покровителот на манифестацијата, градоначалниокот на Општина Илинден, Жика Стојановски.


На овој државен натпревар во дисциплината спортски борби учествуваа 150 натпреварувачи од сите возрасти од 10 клубови, меѓу кои беа и гостите од таеквондо клубот Нерон од Софија, Република Бугарија. Љубителите на таеквондото имаа можност да присуствуваат на многу квалитетни борби со што уште еднаш се покажа зошто овој спорт последните години е водечки во нашата земја по постигнатите меѓународни резултати.


За најдобрите учесници на овој државен натпревар беа обезбедени соодветни награди и медали, а таеквондо клубот „Илинден“ му додели посебна благодарница на градоначалникот Жика Стојановски за поддршка и особен придонес во развојот на таеквондо спортот во Македонија.

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

More information about formatting options

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Заврши литературната манифестација Илинден 2019
ilinden.gov.mk © 2013