Prijavi problem

Mинистерот Сугарески во работна посета на Општина Илинден

Published on: 30.08.2018 - 14:32

 

Mинистерот за транспорт и врски, Горан Сугарески оствари работна посета на Општина Илинден, при што се сретна со градоначалникот Жика Стојановски.

Во изјавата за медиумите по средбата, министерот Сугарески истакна дека посетата се реализира во рамките на посетите на општините од страна на Министерството за транспорт и врски, додавајќи дека градоначалникот Стојановски го информирал за тековите и идни проекти во Општина Илинден.

Градоначалникот Жика Стојановски истакна дека на средбата се разговарало за начините и можностите за реализација на капитални проекти, посено во делот на патната и комуналната инфраструктура.

-Локалната самоуправа е подготвена во делот на проектната документација, одредени проекти се поднесени. Целта е како да најдеме можности за да ги реализираме проектите кои што се дефинирани како приоритет од страна на граѓаните и нивна реализација и со тоа подобрување на условите и квалитетот на живот на граѓаните во Општина Илинден, истакна градоначалникот Стојановски.

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

More information about formatting options

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013