Prijavi problem

Изложба на Блаже Донев во домот на култура „Илинден“

Published on: 18.06.2018 - 12:59

На 19 јуни 2018 година (вторник) во 12.00 часот, во галеријата на Домот на култура „Илинден“, ќе биде отворена изложба на дела на уметникот Блаже Донев, од  општина Илинден, со наслов „Ретроспектива“. Промотор на изложбата, на која љубителите на уметноста ќе имаат можност да видат 30-на дела на овој автор, ќе биде академскиот сликар Новица Трајковски.

Реализацијата на овој настан е резултат на минатогодишната изложба на уметниците од општина Илинден, на која  специјална жири комисија избра две најдобри дела, за чии автори како награда следуваше самостојна изложба во Домот на култура „Илинден“, а еден од овие автори е и Блаже Донев.

 

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

More information about formatting options

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013