Prijavi problem

Ракометен турнир во спортската сала “Гоце Делчев“

Published on: 22.12.2017 - 10:51

На 23-ти и 24-ти декември, во спортската сала “Гоце Делчев“ во населба Илинден ќе се одигра младински ракометен турнир што е во организација на ракометната школа Илинден-Вардар, која е дел од академијата на Вардар и од нивниот проект наречен “Јуниор“ лига.

На турнирот ќе учествуваат седум ракометни школи, кои ќе се натпреваруваат во три различни возрасни категории и тоа родени 2004/05, 2006/07 и најмалите кои ќе се натпреваруваат во мини ракомет, генерација родени 2008 и помали дечиња.

Покрај домаќинот РК Илинден – Вардар, на турнирот ќе учествуваат и Балтепе-Вардар (Тетово), Карпош-Вардар (Куманово), Бисинов-Вардар (Велес), РК Аеродром, РК Шампион-Вардар и РК Урдаревски-Вардар од Скопје.

Свеченото отворање на турнирот, чиј покровител е градоначалникот на општина Илинден, Жика Стојановски, e закажано за 11:00 часот.

Организаторите најавуваат квалитетен турнир, што е покана за љубителите на ракометот да ја наполнат спортската сала “Гоце Делчев“.

 

 

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

More information about formatting options

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013