Prijavi problem

Турнир во таеквондо „Илинден Опен“ во Спортската сала „Гоце Делчев“

Published on: 12.05.2017 - 10:54

Под покровителство на Општина Илиден, а во организација на таеквондо клубот „Илинден“, на 13.05.2017 година (сабота) во Спортската сала „Гоце Делчев“ ќе се одржи турнир во таеквондо „Илинден Опен“.

 Турнирот што се одржува по втор пат, со што станува традиција, ќе биде од државен карактер, во дисциплината спортски борби. Се очекува да настапат 180 натпреварувачи од 10 клубови.

За љубителите на овој спорт, вратите на Спортската сала „Гоце Делчев“ ќе бидат отворени од 09:00 до 19:00 часот. 


Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

More information about formatting options

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

ЛИТЕРАТУРНА МАНИФЕСТАЦИЈА „ИЛИНДЕН 2018“
ilinden.gov.mk © 2013