Prijavi problem

Изложба и концерт на гости од Унгарија во Домот на култура „Илинден“

Published on: 28.03.2017 - 07:27

На 31 март (петок) со почеток во 19:00 часот, во домот на култура „Илинден” концерт ќе одржи унгарската музичка ѕвезда Аги Хершку и нејзината група, која во својата музика ја негува љубовта кон унгарската традиција и фолклорот.

Нивниот албум со наслов „Бандазом“, за кој имаат добиено многу позитивни критики од страна на повеќе специјализирани музички списанија, два месеца бил високо рангиран на најреномираните светски музички топ листи.

Истата вечер во 18:30 часот во Домот на култура „Илинден” ќе биде отворена и ликовна изложба со наслов „Унгарците во бегалските логори/кампови во Советскиот Сојуз” (1944-1956). Изложбата се состои од 23 рол ап паноa.

 

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

More information about formatting options

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Свечено одбележан Денот на општина Илинден "Илинден 2-ри Август“
ilinden.gov.mk © 2013