Prijavi problem

Традиционален Осмомартовски концерт на Ансамблот „Илинден“ и Мартија Станојковиќ, во Домот на култура „Илинден

Published on: 03.03.2017 - 17:00

По повод меѓународниот Ден на жената 8-ми Март, на 06.03.2017 година (понеделник), со почеток во 20:00 часот, во Домот на култура „Илинден“ ќе се одржи традиционалниот Осмомартовски концерт. Членовите на Ансамблот за народни песни и ора „Илинден“ со богата културно-уметничка програма, исполнета со сплет традиционални македонски песни и ора на припадничкиоте на понежниот пол ќе им го честитаат Денот на жената 8-ми Март.

Специјален гостин на вечерта ќе биде новата македонска музичка ѕвезда Мартија Станојковиќ, која минатата година ја претстатвуваше Македонија на детската „Евровизија“ во Малта. Според музичките експерти, со своите квалитети Мартија прераснува во една од најголемите македонски и балкански музички ѕвезди пред која е блескава кариера.

Причина повеќе сите љубители на добрата музика, особено припадничките на понежниот пол да бидат дел од овој несекојдневен мастан.     

 

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

More information about formatting options

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

ЛИТЕРАТУРНА МАНИФЕСТАЦИЈА „ИЛИНДЕН 2018“
ilinden.gov.mk © 2013