Prijavi problem

Турнирот во баскет го освои екипата на Кадино

Published on: 29.07.2019 - 17:05

 

Во Спорскиот комплекс „Марино“, во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“, што Општина Илинден го организираше по повод одбележувањето на националниот празник на македонскиот народ и Денот на Општина Илинден „Илинден 2-ри Август“, се одржа традиционалниот турнир во баскет.

Годинава настапија 8 екипи, а првото место го освои екипата на Кадино, која во финалето ја совлада екипата на Блек прл, додека на 3 место се пласираа кошаркарите на екипата на Плац.

Натпреварите во баскет како и секоја година се одиграа пред голем број љубители на кошарката.

 

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Теми во фокусот на вниманието

Видео

Со концертот на групата NEXT TIME - одбележан денот на општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013