Prijavi problem

Спортски викенд „Илинден 2018“ – Баскет

Published on: 20.07.2018 - 14:44

На 21 јули, со почеток во 19:00 часот, во Спортскиот центар „Марино“ ќе почне турнирот во баскет, на кој ќе учествуваат 12 екипи. Финалето е предвидено за 22 јули со почеток во 19:00 часот.

Турнирот во баскет на Спортскиот викен секогаш предизвика голем интерес. Речиси сите натпревари се играат пред бројна публика, што претставува мотив повеќе за натпреварувачите да дадат се од себе во надигрувањето со своите ривали.

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

More information about formatting options

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Теми во фокусот на вниманието

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013