Prijavi problem

Државно првенство на основните училишта во футсал-женски, во спортската сала „Гоце Делчев“

Published on: 21.02.2018 - 12:35

 

На 22.02.2018 година (четврток), со почеток во 11:00 часот, во спортската сала „Гоце Делчев“, под покровителство на градоначалникот на општина Илинден, Жика Стојановски ќе се одржи завршниот турнир од државното првенство на основните училишта во футсал-женски.

На првенството што се реализира во организација на општина Илинден, Федерацијата на училишен спорт на Македонија и училишниот спортски клуб БРАМИЛ-Миладиновци,  ќе учествуваат екипите на ООУ „Браќа Миладиновци“ како финалист на град Скопје и ООУ „Ристо Крле“ како првак на Скопски регион, двете од општина Илинден, како и ООУ „Кочо Рацин“ од Прилеп, како првак на Западен регион и ООУ „Бајрам Шабани“ од Куманово како првак на Источен регион.

Финалето на првенството е закажано за 16:30 часот.

Пехари, медали и дипломи на најуспешните ќе им додели градоначалникот на општина Илинден, Жика Стојановски.  

 

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

More information about formatting options

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Теми во фокусот на вниманието

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013