Prijavi problem

Ракометарите на ООУ „Гоце Делчев“ трети во Македонија

Published on: 17.05.2017 - 10:18

Ракометарите на ООУ „Гоце Делчев“ го освоија третото место на државниот фајнл-фор турнир што се одржа во Радовиш.

На турнирот што го организираше Федерацијата на училишен спорт на Република Македонија учествуваа најдобрите четири екипи од државата, ООУ „Гоце Делчев“ од Општина Илинден, ООУ „Кочо Рацин“ од Куманово, ООУ „Јосип Броз Тито“ од Струга и ООУ „Коста Рацин“ од Радовиш.

Во полуфиналниот натпревар ООУ „Гоце Делчев“ со само еден гол разлика загуби од ООУ „Јосип Броз Тито“, а во борбата за третото место убедливо го победи ООУ „Коста Рацин“ со резултат од 23:18.

И на овој турнир екипата на „Гоце Делчев“ прикажа извонреден ракомет потсетувајќи дека не случајно минатата година на ова исто натпреварување го освои второто место, а во 2013 година беше државен шампион.

Ракометарите на ООУ „Гоце Делчев“ трети во Македонија

 

 

Ракометарите на ООУ „Гоце Делчев“ го освоија третото место на државниот фајнл-фор турнир што се одржа во Радовиш.

На турнирот што го организираше Федерацијата на училишен спорт на Република Македонија учествуваа најдобрите четири екипи од државата, ООУ „Гоце Делчев“ од Општина Илинден, ООУ „Кочо Рацин“ од Куманово, ООУ „Јосип Броз Тито“ од Струга и ООУ „Коста Рацин“ од Радовиш.

Во полуфиналниот натпревар ООУ „Гоце Делчев“ со само еден гол разлика загуби од ООУ „Јосип Броз Тито“, а во борбата за третото место убедливо го победи ООУ „Коста Рацин“ со резултат од 23:18.

И на овој турнир екипата на „Гоце Делчев“ прикажа извонреден ракомет потсетувајќи дека не случајно минатата година на ова исто натпреварување го освои второто место, а во 2013 година беше државен шампион.

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

More information about formatting options

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Теми во фокусот на вниманието

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013