Prijavi problem

Одбележани 16-ет години од смртта на припадникот на безбедносните сили, Роберт Петковски

Published on: 28.04.2017 - 21:07

Општина Илинден со положување свежо цвеќе пред спомен плочата во н.м. Бунарџик, ја одбележа 16-ет годишнината од трагичната смрт на Роберт Петковски, кој како припадник на Министерството за одбрана, трагично загина во Вејце, на 28 април 2001 година.

Свежо цвеќе положија членовите на семејството на Роберт Петковски, претставниците на Општина Илинден предводени од градоначалникот Жика Стојановски, припадниците на специјалната единица „Волци“, претставници на месната заедница и жители на н.м.Бунарџик.

Во чест на трагично загинатиот припадник на безбедносните сили кој беше член на фудбалскиот клуб „Бунарџик“, на фудбалското игралиште во Бунарџик, се одржа меморијален натпревар меѓу екипата на „Бунарџик“ и екипата на припадниците на единицата „Волци“.

 

 

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Теми во фокусот на вниманието

Видео

ЛИТЕРАТУРНА МАНИФЕСТАЦИЈА „ИЛИНДЕН 2018“
ilinden.gov.mk © 2013