Prijavi problem

Женската екипа во футсал на ООУ „Браќа Миладиновци“ по 9-ти пат шампион на Скопје

Published on: 13.03.2017 - 14:22

Женската екипа во футсал  на ООУ „Браќа Миладиновци“ по 9-ти пат ја освои титулата првак на Скопје, на првенството организирано од Сојузот на училишен спорт на град Скопје.

Во финалето екипата на ООУ „Браќа Миладиновци“ ја совлада екипата на ООУ „Димитар Поп Георгиев Беровски“ од Општина Ѓорче Петров, со резултат од 3-0, со што избори пласман  на државните спортски игри што во месец мај, годинава, ќе се одржат во Кочани.

Финалните натпревари на градското првенство на кои учествуваа шест екипи, се одржаа во спортската сала на ООУ „Тихомир Милишевски“, во Општина  Ѓорче Петров.

Со овој успех фудбалерките на ООУ „Браќа Миладиновци“, кои во 2011 година го освоија државното првенство во футсал, уште еднаш покажаа дека преку добро  организираниот систем на работа во училишниот спорт во Општина Илинден во континуитет се постигнуваат одлични резултати на градските и на државните првенства.

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

More information about formatting options

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Теми во фокусот на вниманието

Видео

ЛИТЕРАТУРНА МАНИФЕСТАЦИЈА „ИЛИНДЕН 2018“
ilinden.gov.mk © 2013