Prijavi problem

Галерии

Дом на култура „Илинден“: Отворена изложба на слики од ликовната колонија „Карпино 2018“ Отворена изложба „Сликарот со пријателите“, на Новица Трајковски Општина Илинден домаќин на меѓународен ракометен турнир
Граѓанско учество во креирањето на Буџетот на Општина Илинден за 2019 година Дом на култура „Илинден“: Отворена изложба на слики од Третата ликовна колонија во Радовиш Галерија: Реконструирана пешачка патека во градинката „Гоце Делчев“
ОOУ „Ристо Крле“ го одбележа патрониот празник Со положување цвеќе на споменикот на војводата Васил Аџaларски одбележан Денот на македонската револуционерна борба Првачињата станаа членови на Детската организација
Размена на искуства во искористувањето на средства од ЕУ со хрватските општини Во училишните клупи седнаа 200 првачиња од Општина Илинден Галерија-Изложба „Шепотот на боите“ на Зоран Трпевски
Свечено одбележан Денот на општина Илинден "Илинден 2-ри Август“ Хокеј на ролери-атракција на Спортски викенд „Илинден 2018“ Екипата на „Машна“ најдобра на турнирот во баскет
Влатко Нацевски по трет пат го освои тенискиот трофеј

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Теми во фокусот на вниманието

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013