Prijavi problem

Турнирот во баскет по трет пат за екипата на „Кадино“

Објавено на: 24.07.2017 - 15:08

Кошаркарите на „Кадино“ по трет пат едно по друго го освоија кошаркарскиот турнир во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2017“, што Општина Илинден го организира по повод одбележувањето на националниот празник на македонскиот народ и Денот на Општина Илинден „Илинден 2-ри Август“.

Во финалето екипата на „Кадино“ беше подобра од екипата на „Машна“, а во борбата за 3-то место кошаркарите на „Деспасито“ ја совладаа екипата на „Спарс“.

Турнирот во баскет предизвика голем интерес. Речиси сите натпревари се одиграа пред бројна публика, што претставуваше мотив повеќе за натпреварувачите да дадат се од себе во надигрувањето со своите ривали.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013