Prijavi problem

Турнирот во баскет го освои екипата на Кадино

Објавено на: 29.07.2019 - 17:05

 

Во Спорскиот комплекс „Марино“, во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“, што Општина Илинден го организираше по повод одбележувањето на националниот празник на македонскиот народ и Денот на Општина Илинден „Илинден 2-ри Август“, се одржа традиционалниот турнир во баскет.

Годинава настапија 8 екипи, а првото место го освои екипата на Кадино, која во финалето ја совлада екипата на Блек прл, додека на 3 место се пласираа кошаркарите на екипата на Плац.

Натпреварите во баскет како и секоја година се одиграа пред голем број љубители на кошарката.

 

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Масовно и во празнична атмосфера одбележано Богојавление-Водици
ilinden.gov.mk © 2013