Prijavi problem

“Шмиц каргобул“ одбележа 125 години постоење

Објавено на: 08.10.2017 - 14:36

Претставништвото на компанијата “Шмиц каргобул“ со пригодна свеченост одбележа 125 години од постоењето на фирмата.На одбележувањето на јубилејот на компанијата која што се занимава со производство на приколки за тешки товарни возила присуствуваа голем број граѓани и претставници на бизнис секторот.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013