Prijavi problem

Водечки индикатори за одржлив Локален Економски Развој

23.07.2018 - 12:15 | Галерии

Екипата на „Машна“ најдобра на турнирот во баскет

Екипата на „Машна“ го освоија кошаркарскиот турнир во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2018“, што Општина Илинден го организираше по повод одбележувањето на националниот празник на македонскиот народ и Денот на Општина Илинден „Илинден 2-ри ...
23.07.2018 - 11:26 | Галерии

Влатко Нацевски по трет пат го освои тенискиот трофеј

Влатко Нацевски по трет пат е победник на тенискиот турнир што Општина Илинден го организираше во соработка со Тениската федерација на Македонија, во рамите на Спортскиот викенд „Илинден 2018“. Тој во финалето го совлада Дарко Спасовски со ...
23.07.2018 - 11:15 | Галерии

„Трофеј Илинден 2018“ по 10. Јубилеен пат се возеше низ општина Илинден

Во рамките на јубилејниот 10. по ред Спортски викенд „Илинден 2018“ што е дел од одбележувањето на патрониот празник „Илинден 2-ри Август“, низ општина Илинден се возеше традиционалната професионалната велосипедска трка „Трофеј Илинден 2018“, во ...
23.07.2018 - 10:59 | Галерии

Рекреативната велосипедска трка во должина од 5 километри најмасовна досега

Како вовед во големата професионална велосипедска трка „Трофеј Илинден 2018“, во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2018“, се одржа традиционалната велосипедска трка за рекреативци, во должина од 5 километри. Многу топлото време не беше пречка ...
22.07.2018 - 12:46 | Галерии

Фудбалерите на „Илинден“, „Кадино“ и „Марино“ одиграа ревијален фудбалски натпревар

На фудбалското игралиште во Марино, во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2018“ се одржа ревијален фудбалски натпревар. Меѓусебно играа две екипи составени од фудбалерите на трите фудбалски клубови од општина Илинден кои што се натпреваруваат ...
22.07.2018 - 12:40 | Галерии

Со најголем број учесници досега се одржаа натпреварите во атлетика

Кралицата на спортовите-атлетиката, и годинава беше еден од најинтересните настани на Спортскиот викенд „Илинден 2018“ што се реализира во рамките на одбележувањето на Денот на општина Илинден „Илинден 2-ри Август“.
22.07.2018 - 10:10 | Галерии

Натпревар во „Брзо пиење на кригла точено пиво“

  Во рамките на неофицијалниот дел од Спортскиот викенд „Илинден 2018“ се одржа традиционалниот натпревар во „Брзо пиење на кригла точено пиво“. На натпреварот организиран во соработка со Скопска Пивара учествуваа десетмина  ...
22.07.2018 - 10:05 | Галерии

Шаховскиот турнир го освои Дејан Динев

  Фиде мајсторот Дејан Динев ја освои шампионската титула на шаховскиот турнир на 10. Јубилеен Спортски викенд што се одржува во рамките одбележувањето на Денот на Општина Илинден, „Илинден 2-ри Август“. На второто место се пласираше ...
21.07.2018 |

Спортски викенд „Илинден 2018“ – Велосипедска трка „Трофеј Илинден 2018“

Централен настан и на овој јубилеен 10-ти Спортски викенд ќе биде традиционалната професионална велосипедска трка во должина од 100 километри „Трофеј Илинден 2018”, која што е влезена во календарот на велосипедски трки на Велосипедската федерација на Македонија и се бодува за купот на нашата земја.

21.07.2018 |

Спортски викенд „Илинден 2018“ - Тенис

Тенискиот турнир на Спортскиот викенд „Илинден 2018“ ќе се реализира на 22 јули од 09:00 до 20:00 часот. Натпреварите ќе се играат на тениските игралишта во Спортско-образовниот центар „Илинден“. На четирите тениски терени ќе настапат 16 тенисери.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013