Prijavi problem

Ние инвестираме во Македонија!

Известување за прскање против комарци

Се известуваат жителите на Општина Илинден дека на ден 07.08.2017 год.(понеделник) со почеток во 21:00 часот, ќе се изврши третото терестично прскање против комарци (адултицидна дезинсекција)  за уништување на возрасни форми на комарци.

28.07.2017 - 11:52 | Галерии

Свечено одбележан патрониот празник "Илинден 2-ри Август“

Општина Илинден со пригодна културно-уметничка програма на свечен начин го одбележа националниот празник на македонскиот народ и патрониот празник на Општината „Илинден 2-ри Август“. Централната манифестација по повод одбележувањето на Денот на ...
25.07.2017 |

Известување за одбележување на патрониот празник на Општината "Илинден 2-ри Август“

На ден 27.07.2017 година (четврток) со почеток во 20:00 часот, во амфитеатарот на Домот на култура „Илинден“ во населба Илинден, под мотото "Со Илинден традицијата продолжува“, на свечен начин ќе биде одбележан патрониот празник на Општина Илинден "Илинден 2-ри Август“ и националниот празник на македонскиот народ.

25.07.2017 - 10:02 | Галерии

Се одигра првиот фудбалски натпревар на новоизграденото игралиште со вештачка трева во Кадино

Во рамките на 9. по ред Спортски викенд „Илинден 2017“, што се реализираше по повод одбележувањето на патрониот празник на Општина Илинден "Илинден 2-ри Август“ и националниот празник на македонскиот народ, во населено место Кадино ...
24.07.2017 - 14:14 | Галерии

Хокеј на ролери на Спортски викенд „Илинден 2017“

Во ревијалниот дел од Спортски викенд „Илинден 2017“, што се реализираше во рамките на одбележувањето на Денот на Општина Илинден „Илинден 2-ри Авгиуст“ и националниот празник на македонскиот народ, за прв пат во Општина Илинден се одржа ...
24.07.2017 - 14:08 | Галерии

Турнирот во баскет по трет пат за екипата на „Кадино“

Кошаркарите на „Кадино“ по трет пат едно по друго го освоија кошаркарскиот турнир во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2017“, што Општина Илинден го организира по повод одбележувањето на националниот празник на македонскиот народ и Денот на ...
24.07.2017 - 14:04 | Галерии

Тенискиот трофеј го освои Влатко Нацевски

Победник на годинешниот тениски турнир што Општина Илинден го организираше во соработка со Тениската федерација на Македонија е Влатко Нацевски, кој беше најдобар и на минатогодишниот турнир. Тој во финалето го совлада Стефан Милошевиќ. Тенискиот ...
24.07.2017 - 14:01 | Галерии

Се возеше рекреативна велосипедска трка во должина од 5 километри

Во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2017“, како вовед во големата професионална велосипедска трка „Трофеј Илинден 2017“ се одржа традиционалната велосипедска трка за рекреативци, во должина од 5 километри. Дел од оваа рекреативна ...
24.07.2017 - 13:57 | Галерии

Велосипедска трка „Трофеј Илинден 2017“

Професионалната велосипедска трка „Трофеј Илинден 2017“, во должина од 100 километри што Општина Илинден ја реализира со поддршка на Велосипедската федерација на Македонија, беше централен настан на годинешниот Спортски викенд „Илинден 2017“. Во ...
23.07.2017 - 12:14 | Галерии

Атлетиката-највозбудлив дел од Спортски викенд „Илинден 2017“

Најмногу возбудувања на годинешниот Спортски викенд „Илинден 2017“ што се организира по повод Денот на Општина Илинден, „Илинден 2-ри Август“, предизвикаа натпреварите во атлетика. Во трките што се одржаа на Пешачко-велосипедската патека ...

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

ИНВЕСТИЦИСКИТЕ ПАТИШТА ВОДАТ КОН ОПШТИНА ИЛИНДЕН
ilinden.gov.mk © 2013