Prijavi problem

Ние инвестираме во Македонија!

15.05.2017 - 08:38 | Галерии

Се одржа традиционалниот турнир во таеквондо „Илинден Опен“

Во организација на таеквондо клубот „Илинден“ во Спортската сала „Гоце Делчев“ се одржа вториот турнир во таеквондо „Илинден Опен“.  Љубителите на овој спорт имаа можност да видат над 180 натпреварувачи од 10 клубови кои на овој турнир од ...

Турнир во таеквондо „Илинден Опен“ во Спортската сала „Гоце Делчев“

Под покровителство на Општина Илиден, а во организација на таеквондо клубот „Илинден“, на 13.05.2017 година (сабота) во Спортската сала „Гоце Делчев“ ќе се одржи турнир во таеквондо „Илинден Опен“.

Изложба на уметници од Општина Илинден во домот на култура „Марино“

На 29 мај 2017 година (понеделник) во 12.00 часот во галеријата на новоизградениот Дом на култура „Марино“, ќе биде отворена изложба на дела на уметниците од Општина Илинден.

04.05.2017 - 12:58 | Галерии

Отворена изложбата „Живот во бои“ на Андријана Мациев

Во Домот на култура „Илинден“, во населба Илинден отворена е изложбата „Живот во бои“  на ликовниот уметник Андријана Мациев. Со пригоден збор за пораките што ги носи изложбата и творештвото на Андријана Мациев, изложбата ја отвори ...
04.05.2017 - 12:19 | Галерии

Со спортски активности и изложбени работилници одбележан патрониот празник на ООУ „Гоце Делчев“

Учениците од ООУ „Гоце Делчев“ и оваа година во спортски дух го одбележа патрониот празник на училиштето и 114. годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. Одбележувањето на патронатот почна со положување свежо цвеќе пред ...

Изложба „Живот во бои“ во Домот на култура „Илинден“

На 04.05. 2017 година (четврток) со почеток во 12:00 часот, во Домот на култура „Илинден” ќе биде отворена изложбата „Живот во бои“ на ликовниот уметник Андријана Мациев.

02.05.2017 - 09:47 | Галерии

Мост на пријателство меѓу Општина Илинден и Општина Решетари, Хрватска

Во рамките на реализацијата на меѓународниот проект Мост на пријателство: Илинден-Решетари, во Домот на култура „Илинден“ се одржа свечена приредба во која настапија учениците од ООУ „Гоце Делчев“ и  „Анте Старчевиќ“ од Општина Решетари, ...
28.04.2017 - 21:07 | Галерии

Одбележани 16-ет години од смртта на припадникот на безбедносните сили, Роберт Петковски

Општина Илинден со положување свежо цвеќе пред спомен плочата во н.м. Бунарџик, ја одбележа 16-ет годишнината од трагичната смрт на Роберт Петковски, кој како припадник на Министерството за одбрана, трагично загина во Вејце, на 28 април 2001 ...

Во тек е втората ларвицидна дезинсекција за уништување на ларви од комарци

Согласно Елаборатот за спроведување на превентивна дезинсекција за спречување и сузбивање на вектор преносливи заболувања, во тек е втората  ларвицидна дезинсекција на водни површини за уништување на ларви од комарци на површина од 50 ха.

25.04.2017 - 12:34 | Галерии

Заврши 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“ која најде почесно место во календарот на македонските културни настани

Традиционално, како и во изминатите години, со разгледување на знаменитостите во Општина Илинден, локалните економски зони, излетничкото место кај Ајватовци, како и дружба со писателите во манастирскиот комплекс „Свети Ѓорѓија“ во Дељадровци, ...

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

ИНВЕСТИЦИСКИТЕ ПАТИШТА ВОДАТ КОН ОПШТИНА ИЛИНДЕН
ilinden.gov.mk © 2013