Prijavi problem

Ние инвестираме во Македонија!

07.06.2017 - 11:59 | Галерии

Промовирани книги на двајца млади автори-ученици во ООУ „Гоце Делчев“

Во присуство на голем број ученици, наставници, родители и гости во Домот на култура „Илинден“ беа промовирани две книги на двајца млади автори-ученици во ООУ „Гоце Делчев“. Станува збор за стихозбирката „Помеѓу минатото и сегашноста“ на ...
01.06.2017 - 13:07 | Галерии

Отворена изложбата „Убава е Македонија“ на академскиот сликар Новица Трајковски

Пред поголем број љубители на уметноста, во Домот на култура „Илинден“, беше отворена изложбата „Убава е Македонија“ на академскиот сликар Новица Трајковски. За значењето на изложбата и творештвото на авторот кој потекнува, а и денес живее во ...

Известување - терестично прскање против комарци

Се известуваат жителите на Општина Илинден дека на ден 05.06.2017 год.(понеделник) со почеток во 20:00 часот, ќе се изврши првото терестично прскање против комарци (адултицидна дезинсекција)  за уништување на возрасни форми на комарци.

31.05.2017 - 12:25 | Галерии

Успешно реализиран меѓународниот проект Мост на пријателство меѓу Општина Илинден и Општина Решетари, Хрватска

Учениците од ООУ „Гоце Делчев“ со возвратна посета на своите врсници од ОУ „Анте Старчевиќ“ од Општина Решетари, Хрватска, ја заокружија реализацијата на меѓународниот проект Мост на пријателство: Илинден-Решетари.

Изложба на академскиот сликар Новица Трајковски, во Домот на култура „Илинден“

На 01.06.2017 година (четврток) со почеток во 12:00 часот, во галеријата на Домот на култура „Илинден“ ќе биде отворена ликовна изложба со наслов „Убава е Македонија“, на академскиот сликар Новица Трајковски.

30.05.2017 - 12:58 | Галерии

Завршна приредба во градинката „Гоце Делчев“

Со незаборавна завршна приредба што се одржа на извонредно поставената сцена во дворот на градинката „Гоце Делчев“, дечињата од големите групи „Цвет“, „Сонце“, „Јаготка“ и „Пчелка“ ги одбележаа завршните денови поминати во градинката. Со песна и ...
29.05.2017 - 12:43 | Галерии

Отворена изложба на уметниците од Општина Илинден, во Домот на култура „Марино“

Во галеријата на новоизградениот Дом на култура „Марино“, во присуство на поголем број љубители на уметноста, отворена е изложба на дела на уметниците од Општина Илинден. Изложбата ја отвори академскиот сликар Новица Трајковски кој посебно го ...

Во домот на култура „Марино“ ќе биде отворена изложба на уметниците од Општина Илинден

Во галеријата на новоизградениот Дом на култура „Марино“, на 29 мај 2017 година (понеделник) со почеток во 12.00 часот ќе биде отворена изложба на дела на уметниците од Општина Илинден.

17.05.2017 |

Ракометарите на ООУ „Гоце Делчев“ трети во Македонија

Ракометарите на ООУ „Гоце Делчев“ го освоија третото место на државниот фајнл-фор турнир што се одржа во Радовиш.

16.05.2017 |

Голем успех на младите истражувачи од Средното општинско стручно училиште „Илинден“

Учениците од Средното општинско стручно училиште „Илинден“ постигнаа извонредни резултати на овогодинешните натпревари на млади истражувачи од Република Македонија-Наука на млади, што по 53 пат се одржа во Куманово.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

ИНВЕСТИЦИСКИТЕ ПАТИШТА ВОДАТ КОН ОПШТИНА ИЛИНДЕН
ilinden.gov.mk © 2013